Zkušenosti z praxe

Často říkám klientům, ať se změní, nebo ať změní lidi se kterými tráví čas. Někteří lidé sedí doma s chipsama a jsou se sebou nebo svými vztahy nespokojení, jdou za masérem/terapeutem/léčitelem a myslí si, že je spasí. Opak je pravdou. Nejdříve je potřeba cvičit a pak přijít na masáž, kde se uvolní svaly. Masáž je pouze doplněk k tomu, že o sebe pečuji.

Pokud jsme nespokojeni se svým životem, tak je potřeba zjistit, co děláme špatně. Pokud se nám v některé oblasti našeho života nedaří, může být problém v našem myšlení. Na co myslíme, to se nám děje. Problém nemusí pocházet přímo od nás, ale můžeme mít špatné nastavení z rodiny. Bohužel si od svých předků neseme nevědomé programy (přesvědčení), která nám brání ve štěstí. Někdy se v něčem pořád cyklíme. Pořád ty stejné situace. Řešením můžou být různé terapie nebo rodinné konstelace. (Kdo nerozumí v čem rodinné konstelace pomáhají, doporučuji film https://www.csfd.cz/film/1135207-ja-jinak/hraji/ na netflixu).

Dostanu informaci, zjistím odkud vítr vane a tu informaci pomalu integruji do života. To znamená dělat změny! Terapeut ani léčitel ji za vás neudělá! Může být pouze průvodcem na vaší cestě. Svůj život máme každý ve svých rukou a jsme zodpovědní sami za sebe. Změna je, že se pozoruji a dávám si pozor, abych neopakoval stejné chyby. Vyčistit si prostředí kolem sebe, to je zbavit se toxických lidí a situací v mém okolí. Nic z toho není jednoduché, to neříkám. Život je ale moc krátký na to, abychom ztráceli čas v práci nebo s lidmi, se kterými nejsme šťastní.

Tohle všechno je spirituální rovina, ale je důležité nezapomenout na realitu. Žijeme v realitě a to je i tělo. Tělo nepřelstíme, je psychosomatické a všechny stresy a napětí si pamatuje. Pokud toho na vás bylo v minulosti moc, emoce v těle držíte, neuvolňujete (často si to vůbec neuvědomujeme), cítíte postupně větší a stres a tím i větší tíhu.

Spoustu z nás tyhle napětí ventiluje alkoholem, nebo jinými látkami, ale to není to správné řešení. I já jsem si tímto prošla. Doporučuji přednášku A. Hubermana (neurovědece a docenta na lékařské fakultě Stanford), který má zajímavé poznatky – hlavně poukazuje na to, že podle nejnovějších výzkumů není pravdivý mýtus, že mírné a občasné pití je v pořádku. Alkohol nemá pozitivní vlastnosti ani při malých dávkách. Pokud pijete pravidelně, což je 7 -14 drinků týdně a je jedno, jestli jsou vypité jeden/dva denně, nebo jednou dvakrát týdně nárazově, tak ty změny utlumení (logika, plánování, rozhodování, kontrola pudů atd.) jsou i v době kdy nepijete, takže máte zhoršenou kontrolu impulsivního chování a menší možnost výběru jak se zachovat (jestli něco řeknete jemněji, nebo zařvete nebo to neřeknete vůbec). Stačí se opít jednou nebo dvakrát týdně x-let v kuse a ten stav je trvalý i přes týden.

Poslední dobou za mnou chodí klienti z rodinných konstelací a je to nádherná práce. Vědí o tom, jak na tom jsou, udělali na sobě hodně práce a už jen dočišťujeme z těla.

Vyřeším své problémy, odhodím je a začnu si užívat života. Není potřeba se pořád hrabat v nějakých problémech.

Chodí ke mě i lidé, kteří nevěří ve spirit (mají aktivní nejvíce živel země stejně jako já), ale cítí, že mám něco, co jim pomáhá. Jsou to úžasní lidé. Říkají mi, že od té doby co cvičí a chodí ke mě pravidelně, tak je záda nebolí. Jde pak už jen o relax, který všichni tak potřebujeme.

S láskou
Saniré