Lehkost bytí

Život bývá někdy velmi překvapující. 6 let jsem budovala své podnikání v oblasti léčení a masáží. Vynaložila jsem velké úsilí, abych měla kvalitní vzdělání, vybavení a rovnováhu ve svém životě. Chtěla jsem být tím nejlepším průvodcem pro své klienty na úrovni těla i duše. Vybudovala jsem na mateřské krásné studio, kam mi chodili i se vraceli klienti, kterým se díky naší společné práci zvýšila kvalita života. Pracovala jsem s nimi na úrovni terapií a šamanských masáží. Masáže mě nesmírně naplňovaly. Nejhezčí pro mě bylo, jak lidé vypadali, když přišli a jak uvolnění a hezcí byli když odcházeli. Škoda, že jsem si to nemohla vyfotit. Prvních 5 let jsem byla po masážích nabitá stejné jako moji klienti. Nádherná společná energie.

Ve chvíli, kdy jsem měla ty nejkvalitnější masáže a velkou klientelu se ve mě začalo dít něco divného. Nejdříve jsem byla po masážích hodně unavená. Začala jsem tedy dělat maximálně 2 denně a další den jsem měla vždy volno. Udělala jsem si mnoho kurzů, jak si hlídat svoji energii, jak se nerozdávat, jak si hlídat své hranice, jak si netahat na sebe problémy druhých, jak si držet odstup. Vlastně mě stálo velké úsilí udělat kvalitní léčivou masáž, ale nebýt vyčerpaná.
Všechny tyhle opatření nepomohly. Masáže byly pro klienty přínosné, ale já byla čím dál více unavená. Začala jsem tedy dělat pouze jednu masáž denně střídavě se dnem volna. Většinou se jednalo o šamanskou nebo tantra masáž, která trvala 1 – 3 hodiny. Za čas pro mě byly vyčerpávající i hodinové masáže.

Jednou jsem masírovala moc příjemnému pánovi záda a v jednu chvíli jsem si uvědomila, že mě to nebaví. Úplně mě to vylekalo. Vůbec jsem tomu pocitu nerozuměla. Tolik jsem tomu přeci obětovala, lidé jsou tolik spokojení, mam fungující podnikání a konečně se mám finančně dobře jak nikdy v životě….Nedávala jsem tomu tedy pozornost, masáž poctivě dokončila, klient byl spokojený a já šla domu odpočívat.

Za pár dní jsem měla další masáž a uvědomila jsem si, že jsem se začala dívat na hodiny. Byla jsem z toho v šoku. Dříve jsem se věnovala jsem sto procent vědomému dotyku, za čas se podívala na nenápadné hodiny v mém studiu a zrovna byl konec.

Za další dva dny jsem měla tantra masáž a uvědomila jsem si že se moje duše modlí, at už to skončí a že už to nechce dělat. Má duše mi říká, že už nechce dělat masáže! Masáž jsem dokončila, ale byla jsem z toho v rozpacích. Šla jsem domu a spala 3 hodiny. Určitě jste někdy slyšeli, že pokud neposlechneme svoji duši, tak nám začne odpadávat tělo ve formě nemocí.

To byla věc, která mi došla až nakonec. Začala jsem mít zdravotní problémy. Takže to byla jasné. Bylo potřeba si uvědomit, že mě masáže přestaly naplňovat a duše a tělo mi to jasně říká. Uvědomění, že pro mě nejsou masáže vhodné bylo pro mě velmi úlevné. Jak mohu skončit, když mám spokojené klienty? Podnikání, které funguje? Jednoduše! Buď budou pokračovat a přijde nemoc a nebo se prostě poslechnu.
Existují věci na cestě poslání o kterých se nemluví. Pokud se cyklus naplní, tak je potřeba si dovolit ho uzavřít a pokračovat dál.

Uvědomila jsem si, že terapie a individuální sezení, které s klienty mám mě velmi naplňují a nejsem po nich unavená. Takže vlastně mohu přejít z terapie tělem na terapie slovem. Jednoduše škrtnu jednu svoji službu. Není to tak velká změna. Uvědomila jsem si, že masáže pro mě byla velká dřina. Nejen kvůli práci skrz tělo, ale také kvůli očišťování, které jsem pak pro sebe musela dělat. Vždy jsem do toho dávala 150 procent. Pečlivě jsem pracovala s každým svalem a zároveň pracovala s energií. Neuměla jsem to dělat na půl a nebyla tam lehkost.

A tak jsem si dovolila změnu. Je vlastně vtipné, že učím své klienty, že změna je v našem životě velmi důležitá a ať se nebojí ji dělat. Tak jsem ji tedy udělala a pracuji nyní s klienty na sezeních, která jsou stejně léčivá, není to dřina a jsou stejně přínosná, jako má práce skrz tělo. Učím lidi se uvolňovat, předávám své know-how, navyšovat si energii skrz sebe a už ne skrz mě! Vlastně jenom jsem a mám hojnost. Není to krásné, tohle si v životě dopřát?

Setkala jsem se s různými reakcemi od stálých klientů. Někteří absolutně nebyli schopni pochopit, že nechci pokračovat v tak kvalitní službě a ti, kteří mi zůstali, byli z mé změny nadšeni a začali se mnou pokračovat v osobním rozvoji jinou formou. Je to pro ně velká inspirace, protože sami jsou ve stejné situaci. Také by se rádi posunuli v oblasti svého povolání, ale mají strach nebo neví jak. Máme spoustu obranných mechanismů, jak se potlačit.

Často se bojíme něco uzavřít, protože nevíme, co nás čeká. Málo se hovoří o tom, že když nás něco baví, tak to neznamená, že to budeme dělat celý život. Můžeme opustit prosperující podnikání, protože nás to netěší. Mohla jsem v masážích pokračovat a mít hodně peněz. Nedělala bych to ale ze srdce a k mým klientům by to nebylo fér. Potěšení by mělo být na obou stranách.

Chvíli jsem si říkala, to jako zahodím vše co jsem se naučila? Nene předávám to dál na svých sezeních. Všechno co v životě děláme má svůj smysl. Můj život plyne cestou lehkosti a dřina už v něm nemá žádné místo. Vnímám, že se doba hodně zrychluje. Už nás to nepouští setrvávat někde, kde nejsme šťastní. Teď jsem v takovém mezidobí, kdy jsem zavřela jedny dveře a otevřela nové, kde nevím co bude. Dovolila jsem si jít znovu do neznáma. Je to vzrušující a úlevné. Těším se na nové začátky. Dřela jsem tolik, že si mohu dovolit odpočívat a těšit se na to, co mi život přinese.

Přeji všem lidem, ať se živí tím, co je baví a nedělají to jen pro peníze, protože v tom vnímám to největší bohatství a svobodu.

Namasté (Bůh ve mě vidí boha v tobě.)

Saniré