V současné době nabízím tyto kurzy:

Olejová masáž

 • Olejová masáž celého těla s prvky sportovně regenerační masáže, bodyterapie a práce s dechem.

Na tomto kurzu se naučíte 60 minutovou regenerační masáž, která je relaxační terapií založenou na léčebném systému. Jedním z klíčů k pevnému zdraví je tělo, v němž správně funguje oběh výživných látek a vylučování toxinů (strava – pohyb – masáž).

Zaměříme se na uvolnění svalů (chodidel, hýždí, zad, šíje, hlavy) a hlavně mysli.

Naučíme se vnímat tělo jako celek a propojovat jednotlivé časti těla.

Masáž je nesmírně účinná metoda. Stlačováním bodů lze nejen vyvažovat energetickou rovnováhu vnitřních orgánů, ale i ulevit od bolesti, nahromaděného napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění. Touto šetrnou a účinnou technikou tedy přispíváme k obnovení tělesné i duševní rovnováhy a přivádíme tělo k jeho přirozené harmonii.

Akupresurní body se stimulují a tím se uvolňuje nahromaděná zablokovaná energie, která je často příčinou různých zdravotních problémů. Zablokování akupresurních bodů pociťujeme jako fyzickou bolest, nedostatek energie nebo nepohodlí. Zajímavé je, že tyto bloky můžeme vnímat také na emoční úrovni, jako různé pocity – např. frustrace či psychického podráždění. Pomocí masáže můžeme dosáhnout harmonizace nejen svalů, úponů a celého pohybového aparátu, ale také úlevy na duševní úrovni.

Je vhodné ji provádět i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíže. Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když podávat léky nemůžeme, např. u malých dětí, těhotných žen nebo když organismus léky nesnáší. Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku, v případě běžných i těžkých onemocnění.

Končíme masáží hlavy, kde se naučíme jednotlivé marmové body, naučíme se speciální techniky, jako je vytahování vlasů, uvolnění vlasové částí, masáží obličeje a očí, masáží šíje a ramen. Masáž účinně působí na prokrvení pokožky hlavy, které podporuje růst a zesílení vlasů. Je známo, že tato masáž působí velmi dobře i proti migréně, zmírňuje oční napětí, pomáhá při nespavosti a poruchách spánku, pomáhá odstranit pískání v uších. Je vynikající při stresu, bolestech krční páteře, nebo bolestech hlavy.

Masáž hlavy pomáhá uvolnit celý nervový systém, pomáhá odvádět toxiny z těla, zlepšovat růst vlasů a zvyšovat výkon mysli. Dokáže podpořit činnost obou mozkových hemisfér. Navíc celkově psychicky a fyzicky harmonizuje organismus. 

 • 3 000 Kč / 8 hodin (09:00 – 16:00)
 • Termín: 25.6.2024

Pro registraci pište email.
Po zaslání platby je vaše rezervace závazná.
č.ú.: 670100-2218833688/6210

Úvod do TantryZdravá intimita ve vztazích

 • Zážitkový a sebezkušenostní kurz umění doteku.

Kurz je určen pro sebepoznání a rozvoj partnerských vztahů.

HLAVNÍ TÉMATA KURZU:

 • specifika u žen a mužů
 • dynamika vztahu dávajícího a přijímajícího
 • když se chceme dotýkat druhého člověka, potřebujeme umět vnímat svou energii a energii toho druhého
 • jak vědomě pracovat s tělem
 • práce s dechem a životní energií
 • důvěra, pokora
 • Kultivace sexuální energie

Většina lidí neví, co vše jim může dát sexuální energie, a neumějí s ní pracovat. Sexualita, ať už vlastní, nebo s partnerem, se dá prožívat úplně jinak, než nám společnost a dnešní doba předkládá. Jako tantrická masérka se často setkávám s klienty, kteří mají potíže v oblasti sexuality. Kurz je tedy zaměřen na ženské i mužské potřeby.

Lidé mají slabé znalosti nejen o ženském těle, ale i o tom mužském. Nikdy však není pozdě na doplňování znalostí a dovedností. Naučíme se jak pečovat o sebe i své partnery, práci s dechem a vnímat své tělo.

 • Zajímá vás tantra a práce s životní či sexuální energií?
 • Cítíte, že je Váš sexuální život nenaplněný?
 • Vnímáte rezervy u sebe nebo u svého partnera?
 • Máte dojem, že by to mohlo být lepší?
 • Máte sexualitu zavřenou?
 • Máte problémy s erekcí, předčasnou ejakulací nebo dosahování orgasmu?

Nikdy není pozdě vše vyladit. 🙂
 

Partnerské vztahy nejsou jednoduché. Základní součástí spokojeného vztahu je zdravá sexualita. Ženy bývají po styku nenaplněné nebo nešťastné. Často neví ani jeden z páru proč. Stačí dodržovat jednoduché principy umění milování a jsou všichni spokojeni.

Na tomto kurzu vstoupíme na cestu vnímaní vlastního těla a energie, která nám umožní dále vnímat energii druhých. Budeme se věnovat umění doteku a milování.

Vztahy nejvíce fungují, když se rozvíjíme a umíme se potěšit. Pro kvalitní vztah je potřeba jít štěstí naproti. Jednou z cest je vědomý dotek a vášeň. Pravidelné masírování Vám prohloubí vztah. Masáží se uvolní aktuální mechanické bloky svalstva, doplní se životní energie a mozek se zrelaxuje příjemným odpočinkem. Zaměříme se na části těla, kde se ukládá stres. Jsou to všechno preventivní kroky, díky kterým bude váš vztah k sobě i druhým vzkvétat. Navíc masáž působí i relaxačně na psychiku.

Vše probíhá v bezpečném prostředí pod vedením zkušené lektorky, s respektem k osobním hranicím a komfortní zóně každého účastníka.

Co si z kurzu odnesete:

 • Znalost masáže celého těla
 • Naučíte se uvolnit tělo a mysl
 • Naladění a nacítění svých těl
 • Navýšení životní energie
 • Zážitek, který stojí za to

Pokud se chcete v tomto směru rozvíjet a lépe pochopit své tělo, neváhejte se na mne obrátit.

Kurz probíhá v bezpečném prostředí masážního studia pod vedením zkušené lektorky, s respektem k osobním hranicím a komfortní zóně účastníků. Maximální kapacita je 6 účastníku nebo individuální kurz.

Kurz je vhodný pro jednotlivce, páry i budoucí profesionály

 • 30 000 Kč / 32 hodin za 1 osobu (4 kurzy po 8 hodinách, nebo po 5/6 hodinách dle dohody)
 • Termín 11.6.2024 (09:00-16:00)

Pro registraci pište na email.
Po zaslání platby je vaše rezervace závazná.
č.ú.: 670100-2218833688/6210

Ženský potenciál

To, že se v průběhu cyklu měním, jsem si vůbec nepřipouštěla, musela jsem být přeci neustále fit. Ano pozorovala jsem někdy, že určité věci mi jdou někdy lépe a jindy zase hůře, ale nespojovala jsem to s menstruačním cyklem. A jak jsem se postupně zkoumala, zjistila jsem, jak velkým darem je pro nás menstruační cyklus a jak můžeme svých proměn využívat. Ale nejdříve je musíme znát a vnímat ve svém těle.

Věř, milá ženo, že i pro tebe může být menstruační cyklus přínosem. Jde jen o to své ženství správně pochopit a naučit se s ním pracovat. Všímat si jeho darů a umět je i vhodně využívat.

Je úžasné, jak to všechno začalo do sebe zapadat a dávat smysl. Dříve jsem žila v představách, že musím mít energii celý měsíc a pokud jsem se cítila někdy unavená, nebo jsem měla bolesti. Doháněla jsem to kávou a prášky na bolest. Rozhodně jsem neodpočívala. Dnes už vím, že jsem to řešila úplně obráceně. A podobných situací bylo víc – výkyvy nálad, emoce, období úzkosti, strachu, kreativity a vztahů.

Jak tedy pochopit svoji proměnlivost a sladit ji se svým životem?

Pokud přizpůsobíme své povinnosti a koníčky podle energií, ve kterých se právě nacházíme, předejdeme zbytečným starostem a můžeme se otevřít novému potenciálu.

Přehled fází menstruačního cyklu

 • Reflektivní fáze – cca 1. – 6. den cyklu, je označována jako období zimy 
 • Dynamická fáze – cca 7. – 13. den cyklu, je označována jako jaro 
 • Expresivní fáze – cca 14. – 20. den cyklu, je označována jaké léto 
 • Kreativní fáze – cca 21. – 28. den cyklu, je označována jako podzim 

Děloha –  centrum ženské energie

Naše společnost je výrazně ovlivněna sexuální energií muže – tedy energií síly, která je zaměřena na výkon, dosahování cílů a rychlost. Podstatou ženské energie je však láska, empatie a klid.

Důležité je vytvořit si vnitřní rovnováhu, tedy vyrovnat v sobě mužskou (jangovou) a ženskou (jinovou) energii. Dále pak využívat plně ženský potenciál, naučit se dělohu vnímat a také pracovat s dechem.

Děloha je hlavním místem v těle ženy. V děloze se v průběhu času ukládají negativní emoce a otravují odtud celý organismus. Možná právě proto, v dnešní době hodně žen trpí různými ženskými bolestmi. Pokud chceme uzdravit nebo posílit svoji ženskost, začneme pracovat na uzdravení své dělohy.

Naučíme se tedy dechové cvičení na uvolnění dělohy. Součástí je meditace na vyrovnání ženské a mužské energie.

Povíme si o vaginálním mapování, které vám může pomoci uvolnit nastřádané negativní emoce a bolesti.

Jelikož se věnuji reflexní terapii, tak vám ukážu v jaké oblasti vašich chodidel se nachází ženské orgány. Pak si je budete samy uvolňovat a postupně tuto oblast léčit i touto cestou.

Po kurzu vám zašlu přehledný návod cyklické ženy na každou fázi měsíce. Bude se skládat ze dvou částí. Jedna část bude pro vás a druhá pro vaše muže. V této oblasti hraje velkou roli i váš partner, který vám ve všem může pomoci.

Ženám pomůže lépe poznat sami sebe a pochopit, proč se jim někdy vůbec nedaří, zatímco v druhém období jim úplně stejná práce jde výborně od ruky.

Mužům pak pomůže porozumět svým partnerkám – jejich změnám nálad a tomu, jak k nim v jednotlivých obdobích přistupovat a přestat se s nimi zbytečně hádat.

V kurzu budeme sdílet svoje zkušenosti. Budeme se bavit o tom, jak vyladit komunikaci se sebou a svým okolím a jak využít svůj ženský potenciál.

 • 3 000 Kč / 8 hodin
 • Termín: 28.5. 2024 (09:00 – 16:00)

Pro registraci pište na email.
Po zaslání platby je vaše rezervace závazná.
č.ú.: 670100-2218833688/6210

Smrt jako transformace

Zážitkový seminář zaměřený na uvolnění a smrt (Carpe diem a memento mori)

Chcete vnést více klidu do svého života? 

Chcete se naučit být tady a teď? 

Chcete se naučit techniky, jak uvolnit své tělo a mysl? 

Spoustu z nás je neustále v hlavě, neumí vypnout a pořád se za něčím honí. Pojďme se společně zastavit a podívat na smrt, jako na našeho učitele v pozitivním smyslu. 🙂

Hlavní témata kurzu: 

 • Uvolnění těla a mysli
 • Náhled na smrt z jiné perspektivy 
 • Přijetí smrti jako přirozené součásti života 
 • Smrt jako inspirace a motivace k radosti a naplnění 
 • Práce se stíny – přijetí vlastního stínu

Pokud přijímáme smrt a vnímáme své světlo i stín,  jsme ve svém středu :-). 

 • 3 000 Kč / 8 hodin (09:00 – 16:00)
 • Termín: 4.6.2024

Pro registraci pište na email.
Po zaslání platby je vaše rezervace závazná.
č.ú.: 670100-2218833688/6210

Recenze z kurzů:

Navštívil jsem u Rafigy kurz olejové masáže. Líbilo se mi prostředí a způsob jakým byl kurz vedený. Všechno jsme si pod dohledem vyzkoušeli, a i sami byli namasírováni. Nejvíce se mi líbila masáž hlavy, která byla maximálně příjemná a relaxační. Určitě bych kurz doporučil.

Jan Skalický

Rafiga je moc příjemná, profesionální a zkušená žena, člověk se s ní cítí hned od začátku jako by ji znal již léta.Kurz je určite přínosný pro ženy, které řeší problémy s menstruačním cyklem různeho druhu nebo se jenom zajímá víc do hloubky o sebe sama. Určite stojí zato vyskoušet žít cyklicky.

Zuzana Kirbitov

Setkání s Rafigou (ikdyž online) proběhlo absolutně bez rozpaků, protože je to velmi milá žena a vřelá osobnost. Výjimečné je, že se o Vás skutečně zajímá a to, co učí předává s upřímným záměrem. Ženské cykly pomůže ženám objevit a posílit své ženství. Naučí Vás pochopit, že být křehkou vílou i dravou bojovnicí je v pořádku a také to, kdy a jak si tyto ženy v nás předávají žezla na trůnu. Přála bych každé ženě, aby rozuměla sama sobě, neboť je to mocný nástroj pro psychickou pohodu. Tento kurz Vám cestu pochopení velmi usnadní. Superplusem je psaný průvodce, díky kterému nic z toho nezapomenu a navíc je v něm i perfektně zjednodušeně sepsaná část pro partnera, který Vám díky ní také porozumí. Určitě doporučuji.

Sandra Nosková

Lektorká má velmi přátelské a příjemné vystupování. Informace předává srozumitelně. Kurz byl nabitý informacemi i praxí. Oceňuji nízký počet účastníků.

Pavel Pospíšil

Rafiga je příjemná, zajímá se o člověka a umí vytvořit pohodovou a bezpečnou atmosféru. Líbí se mi, že se nebojí ani používat příklady z vlastního života. Nejvíce jsem na kurzu ocenil, že byl z velké části uzpůsoben konkrétním situacím a kromě sexuality jsme se dostali i k tématu práce a podobně 🙂

Jindřich Pozlovský